Poznański Festiwal Robotyki Cyberbot już za 9 dni!

Za dokładnie 9 dni odbędzie się już XIII Festiwal Robotyki Cyberbot. Jak zwykle cała impreza będzie zorganizowana w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, przy ulicy Piotrowo 2. Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich pasjonatów robotyki tych początkujących, jak i tych zaawansowanych.

Jak czytamy na stronie sumo.put.poznan.pl: „Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych odwiedzających. Niesamowite warsztaty budowy robotów z klocków Lego Mindstorms pobudzą wyobraźnie młodych inżynierów, którzy będą mieli okazje rozpocząć swoją przygodę z robotyką. Dla starszych uczestników festiwalu przygotowaliśmy szereg wykładów otwartych oraz prezentacji.”

 

13096220_800878273380907_3962953417961675008_n

Będzie można tam zobaczyć wiele ciekawych konstrukcji, które nie będą brały udziału w zawodach, rok temu można było na przykład odebrać lizaka od robotycznego ramienia firmy Astor. Jak widać Cyberbot, to nie tylko zawody robotów, lecz także impreza, z której wyjdziemy pełni wiedzy, inspiracji i zapału do działania.

Osoby, które znają mnie i bloga trochę dłużej wiedzą, że Cyberbot nie jest mi obcy i to właśnie tam 12 miesięcy temu zdobyłem II miejsce w kategorii freestyle wraz moim robotem Orion250 sfinansowanym dzięki polakpotrafi.pl.

2
Zdjęcie z poprzedniej edycji (od organizatorów)

Myślę, że warto zajrzeć do krótkiej relacji, którą przygotowałem, aby dowiedzieć się czego można się spodziewać: link do artykułu.

Impreza odbędzie się już w sobotę, 14 maja w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, przy ulicy Piotrowo 2. Na pewno mnie tam nie zabraknie. 😉 Więcej ważnych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.sumo.put.poznan.pl oraz na facebooku.

Karol Wojsław

Karol Wojsław -- licealista, założyciel i redaktor Mechatrobot.pl. Interesuje się robotyką i elektroniką oraz informatyką. Z racji swojego wieku nie ma ogromnej wiedzy, ale wytrwale dąży do tego, aby artykuły, które publikuje były coraz lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *