PCB za 2$, czyli jak zamówić płytkę drukowaną w JLCPCB

Każdy z nas nie raz spotkał się z problemem braku możliwości stworzenia prototypowej płytki drukowanej do swojego projektu w tani i szybki sposób. Samodzielne tworzenie jej nie należy do najłatwiejszych zadań, natomiast zamawianie w firmach w naszym kraju prototypów PCB wymaga pieniędzy i czasu. Rozwiązaniem są tanie prototypy PCB od JLCPCB, których cena to zaledwie 0.2$! (2 USD za 10 prototypów PCB).

JLCPCB, to profesjonalny i tani producent PCB, którego jednym z produktów są prototypy dwustronnych płytek drukowanych o wymiarach 10 x 10 cm. Na stronie JLCPCB możesz sprawdzić dokładną cenę po ustawieniu konkretnych parametrów dotyczących ilości warstw, grubości materiału, koloru itd.. Koszty wysyłki produktu to: 18,5 USD za szybką wysyłkę (3/4 dni) przesyłką kurierską DHL lub 12,4 USD dla Registred Air Mail (8/24 dni). W praktyce PCB możesz zakupić poniżej 14,5 dolarów za 10 prototypów o wymiarach 10×10 cm wraz ze standardową wysyłką.


Jak dokładnie wygląda proces zamawiania prototypów? Poniżej przedstawiam dokładny tutorial dotyczący tego procesu:
Krok 1: Odwiedź stronę JLCPCB. Na stronie głównej zostanie wyświetlony kalkulator ceny, który przeniesie Cię do rzeczywistej strony zlecenia. Możesz też nacisnąć przycisk “QUOTE NOW”, aby przejść bezpośrednio do strony zlecenia.

Krok 2: Ustawienia na stronie. Po kliknięciu przycisku “QUOTE NOW” będziesz mógł wprowadzić szczegóły. Witryna ma doskonałe ustawienie domyślne dla początkujących, które nie zawierają wszystkich specyfikacji technicznych i standardów produkcji płytek drukowanych. Wiele określeń może być mylonych przez hobbystów, tak więc najlepiej unikać zmian bardziej skomplikowanych parametrów, pozostawiając wartość domyślną. Jeśli jednak chcesz poznać znaczenie nieznanych haseł – parametrów, wystarczy kliknąć na znak zapytania na boku. W praktyce, jeśli nie ma konkretnych potrzeb, wystarczy określić rozmiar, ilość warstw, kolor, grubość i jakość PCB. Inne domyślne ustawienia można zostawić niezmienione.

Krok 3: Po skonfigurowaniu kliknij przycisk “Zapisz w koszyku”. Pojawi się przycisk “Dodaj swój plik”, który pozwoli Ci na dodanie plików projektowych PCB.

Krok 4: Po przesłaniu pliku będziesz mógł wyświetlić go, aby upewnić się, czy wszystko zostało zapisane poprawnie. Jeśli wszystko jest ok, naciśnij przycisk “Save to Cart”.

Krok 5: Po potwierdzeniu zamówienia możesz przejść do następnego kroku, klikając przycisk “Checkout securely”.

Krok 6: Ostatnią czynnością podczas zamawiania jest podanie swojego adresu oraz danych do wysyłki. Następnie możesz już wybrać typ przesyłki (DHL/paczka lotnicza) oraz dokonać płatność kozystając z Paypal lub karty kredytowej.

To już finał! Twoja płytka drukowana zostanie w przeciągu kilku dni wyprodukowana i wysłana. Nie musisz się obawiać o jej jakość. Produkty wytwarzane przez JLCPCB są testowane i wytrzymują wyjątkowo trudne warunki, natomiast ścieżki miedziane, czy otwory są przygotowane doskonale. Ponadto strona JLCPCB nie wymaga żadnych konkretnych parametrów od projektów, przesyłanych do realizacji (takich jak na przykład minimalna grubość ścieżki itd.). Wystarczy tylko plik Gerbera i nic więcej. W razie jakichkolwiek problemów skontaktujemy się z Tobą.


JLCPCB akceptuje wszystkie pliki Gerbera, łącznie z tymi utworzonymi przez: Eagle, Altium, Kicad i Diptrace; Jeśli nie jesteś pewny jak takowy plik wygenerować JLCPCB przygotowała dla Ciebie zestaw samouczków dotyczących eksportowania projektów do plików Gerber:

Altium PCB –> Gerber
Eagle PCB –> Gerbera
Kicad PCB –> Gerbera
Diptrace PCB –> Gerbera

Podsumowując JLCPCB oferuje wyjątkowo korzystną ofertę, która jest idealna dla wszystkich amatorów i hobbystów elektroniki, czy robotyki. Więcej informacji znajdziecie oczywiście na stronie: www.jlcpcb.com

Karol Wojsław

Karol Wojsław - założyciel i redaktor Mechatrobot.pl. Interesuje sie elektroniką oraz informatyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.