Profesjonalne filmowanie dla każdego, czyli o FeiyuTech MG v2

Od dwóch dekad rozwój technologii postępuje w tak dużym tempie, że świat nagrywania wideo został praktycznie wywrócony do góry. Pierwsza lustrzanka, która oprócz robienia zdjęć, nagrywała wideo spotkała się z olbrzymią falą krytyki ze strony środowisk fotograficznych. Z czasem okazało się jednak, że zapotrzebowanie na takie aparaty jest ogromne, a jakość obrazu i możliwości takiego sprzętu przewyższają znacząco to, co oferowały wówczas stosowane kamery. Dziś na lustrzankę cyfrową z funkcją rejestracji wideo może sobie pozwolić niemalże każdy, a fakt ten przyczynił się znacząco do popularności fenomenu jakim jest YouTube. W ręce amatorów trafiły narzędzia do nagrywania filmów w zaskakująco dobrej jakości a to raz na zawsze odmieniło oblicze wideo w Internecie. Od tamtej chwili dzielenie się swoimi filmowymi dokonaniami stało się bajecznie proste, YouTube i podobne portale w mig zaroiły się od materiałów na każdy temat. Amatorskie kanały przyciągające coraz większą widownię stały się sposobem na biznes, a wraz z pieniędzmi, które zaczęły spływać z reklam i umów sponsorskich, zmieniło się oblicze tych produkcji. Dzisiaj część kanałów na YouTube niczym nie różni się od programów telewizyjnych.


Dobra lustrzanka to jednak tylko część sukcesu. Najtrudniejsze w tworzeniu ciekawej treści jest samo operowanie kamerą. Ciekawe ujęcia wymagają dużo sprzętu takiego jak statyw, monopod, slider, steadycam czy wózek filmowy. Dzięki tym akcesoriom operatorzy są w stanie tworzyć przyjemne dla oka ujęcia. Rozwój technologii przyniósł udoskonalenia także w tej dziedzinie, obecnie hitem są trójosiowe gimbale, które od użytkownika nie wymagają zbyt dużego doświadczenia w filmowaniu. FeiyuTech MG v2 to udoskonalona wersja popularnego gimbala do lustrzanek cyfrowych. Gimbal korzysta z mikroprocesora i trzech ramion utrzymywanych silnikami – w ten sposób wygładzane są niedoskonałości prowadzenia kamery. Jest on w stanie udźwignąć aparat z obiektywem o łącznej wadze do 1,6 kilograma. Jakie ujęcia można nagrać takim stabilizatorem? Możliwości są praktycznie nieograniczone.

FeiyuTech MG v2 sprzedawany jest w zestawie z oburęcznym, dowolnie konfigurowanym uchwytem. Całość mieści się w poręcznej walizce, co znacznie ułatwia bezpieczny transport. Urządzenie waży niespełna 1 kilogram i jest bardzo kompaktowe. Świetnie radzi sobie z większością małych lustrzanek, pod warunkiem, że nie używamy do nich ogromnych obiektywów. Gimbal jest kompatybilny z bezlusterkowcami, które w nagrywaniu wideo stały się niezwykle popularne.

Każdy operator kamery przyzna, że filmowanie w studio to nie problem, bo jeśli kamera jest umieszczona na statywie to praktycznie nie potrzebne są żadne umiejętności operatorskie. Jednak gdy chcemy nagrywać dynamiczne ujęcia w terenie to gimbal jest idealnym wyborem. Takie ujęcia jak najazdy i panoramowanie wykonamy bez przygotowania, bez dźwigania statywu czy slidera.

Jeśli chcecie żeby wasze mini produkcje filmowe stały się bardziej profesjonalne to wybór jest prosty – FeiyuTech MG v2. Do zakupu gimbala zachęca także cena, która w stosunku do możliwości gimbala jest atrakcyjnie niska. Sprawdź gdzie kupić FeiyuTech MG v2.

Karol Wojsław

Karol Wojsław -- licealista, założyciel i redaktor Mechatrobot.pl. Interesuje się robotyką i elektroniką oraz informatyką. Z racji swojego wieku nie ma ogromnej wiedzy, ale wytrwale dąży do tego, aby artykuły, które publikuje były coraz lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *