Profesjonalne filmowanie dla każdego, czyli o FeiyuTech MG v2

Od dwóch dekad rozwój technologii postępuje w tak dużym tempie, że świat nagrywania wideo został praktycznie wywrócony do góry. Pierwsza lustrzanka, która oprócz robienia zdjęć, nagrywała wideo spotkała się z olbrzymią falą krytyki ze strony środowisk fotograficznych. Z czasem okazało się jednak, że zapotrzebowanie na takie aparaty jest ogromne, a jakość obrazu i możliwości takiego sprzętu przewyższają znacząco to, co oferowały wówczas stosowane kamery. Dziś na lustrzankę cyfrową z funkcją rejestracji wideo może sobie pozwolić niemalże każdy, a fakt ten przyczynił się znacząco do popularności fenomenu jakim jest YouTube. W ręce amatorów trafiły narzędzia do nagrywania filmów w zaskakująco dobrej jakości a to raz na zawsze odmieniło oblicze wideo w Internecie. Od tamtej chwili dzielenie się swoimi filmowymi dokonaniami stało się bajecznie proste, YouTube i podobne portale w mig zaroiły się od materiałów na każdy temat. Amatorskie kanały przyciągające coraz większą widownię stały się sposobem na biznes, a wraz z pieniędzmi, które zaczęły spływać z reklam i umów sponsorskich, zmieniło się oblicze tych produkcji. Dzisiaj część kanałów na YouTube niczym nie różni się od programów telewizyjnych.


Dobra lustrzanka to jednak tylko część sukcesu. Najtrudniejsze w tworzeniu ciekawej treści jest samo operowanie kamerą. Ciekawe ujęcia wymagają dużo sprzętu takiego jak statyw, monopod, slider, steadycam czy wózek filmowy. Dzięki tym akcesoriom operatorzy są w stanie tworzyć przyjemne dla oka ujęcia. Rozwój technologii przyniósł udoskonalenia także w tej dziedzinie, obecnie hitem są trójosiowe gimbale, które od użytkownika nie wymagają zbyt dużego doświadczenia w filmowaniu. FeiyuTech MG v2 to udoskonalona wersja popularnego gimbala do lustrzanek cyfrowych. Gimbal korzysta z mikroprocesora i trzech ramion utrzymywanych silnikami – w ten sposób wygładzane są niedoskonałości prowadzenia kamery. Jest on w stanie udźwignąć aparat z obiektywem o łącznej wadze do 1,6 kilograma. Jakie ujęcia można nagrać takim stabilizatorem? Możliwości są praktycznie nieograniczone.

FeiyuTech MG v2 sprzedawany jest w zestawie z oburęcznym, dowolnie konfigurowanym uchwytem. Całość mieści się w poręcznej walizce, co znacznie ułatwia bezpieczny transport. Urządzenie waży niespełna 1 kilogram i jest bardzo kompaktowe. Świetnie radzi sobie z większością małych lustrzanek, pod warunkiem, że nie używamy do nich ogromnych obiektywów. Gimbal jest kompatybilny z bezlusterkowcami, które w nagrywaniu wideo stały się niezwykle popularne.

Każdy operator kamery przyzna, że filmowanie w studio to nie problem, bo jeśli kamera jest umieszczona na statywie to praktycznie nie potrzebne są żadne umiejętności operatorskie. Jednak gdy chcemy nagrywać dynamiczne ujęcia w terenie to gimbal jest idealnym wyborem. Takie ujęcia jak najazdy i panoramowanie wykonamy bez przygotowania, bez dźwigania statywu czy slidera.

Jeśli chcecie żeby wasze mini produkcje filmowe stały się bardziej profesjonalne to wybór jest prosty – FeiyuTech MG v2. Do zakupu gimbala zachęca także cena, która w stosunku do możliwości gimbala jest atrakcyjnie niska. Sprawdź gdzie kupić FeiyuTech MG v2.

Karol Wojsław

Karol Wojsław - założyciel i redaktor Mechatrobot.pl. Interesuje sie elektroniką oraz informatyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.