Sobota z Robotami, czyli dlaczego warto iść na Robomaticon (Powered by TP-LINK)?

W dobie nałogowego spędzania czasu przed komputerem warto zobaczyć jak wygląda świat poza Internetem. Ciężko wyobrazić sobie na to lepszą okazję, niż nadchodzący Robomaticon (Powered by TP-LINK).

5 marca 2016 będzie dniem, który na długo zapadnie w pamięć miłośników robotyki. Właśnie wtedy odbywają się zawody, o których piszę. Ujmując sprawę najprościej jak się da, warszawski Robomaticon to turniej robotów mobilnych, które rywalizują ze sobą w 14 konkurencjach. Obecna – szósta – edycja Turnieju to prawdziwe Robotyczne Igrzyska, które warto obejrzeć chociaż częściowo. Całą listę konkurencji i inne ważne informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.robomaticon.pl

Wśród licznych konkurencji znajdują się wszelkie odmiany Sumo, Line Followery i nawet ciekawostki typu BallDropping – konkurencję, która będzie gościć po raz pierwszy w Europie.

Doświadczonych czytelników bloga na pewno zainteresuje fakt, że zapisy dla Twórców trwają nadal, aż do 1 marca, także spokojnie można zgłaszać swoje roboty i prezentować te konstrukcje na zawodach w Warszawie.

fot.: Paweł Szaławiński / klubfocus.pl
fot.: Paweł Szaławiński / klubfocus.pl

Jednak Robomaticon to nie tylko rozrywka dla doświadczonych Robotyków. Organizatorzy – studenci Politechniki Warszawskiej dbają o to, by wydarzenie promowało technikę wśród szerokiego grona odbiorców – stąd też bliska współpraca z Centrum Nauki Kopernik i stanowiska dla dzieci. Wśród licznych atrakcji będą drukarki 3d i robotyczne ubrania.

A co z „dorosłymi dziećmi”? Rzecz, która zainteresuje studentów uczelni technicznych, to mini targi firm z branży automatyki i robotyki. Uczniowie, którzy cały czas wahają się nad swoją przyszłością mają natomiast szansę spytać kolegów – studentów, o ich zdanie na temat studiów na Politechnice i studiów w ogóle.

Jeśli do tego dodamy jeszcze liczby: prawie 200 robotów i 4000 ludzi podczas zeszłorocznej edycji, 14 konkurencji i olbrzymią motywację organizatorów, to wyniku możemy uzyskać jedynie fantastycznie zapowiadające się wydarzenie, które przyciągnie rzesze ludzi. Wszystko to odbędzie się 5 marca 2016 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Plac Politechniki 1 00-661 Warszawa. Wydarzenie na facebooku jest dostępne pod tym adresem: link

A co jeśli ktoś nie jest z Warszawy i nie może przyjechać wtedy do Stolicy? Telewizja Studencka TVPW będzie przygotowywać relację live, która będzie dostępna na żywo w Internecie. Informacje na ten temat będą zamieszczone na stronie Robomaticonu już wkrótce.


Zachęcam raz jeszcze bardzo gorąco, żeby wykorzystać tę okazję do zobaczenia robotyki w praktyce. Ten sobotni dzień może stać się dla wielu wspaniałą inspiracją do tworzenia własnych konstrukcji i rozpoczęcia przygody z techniką w ogólności.

Myślę, że każdy pasjonat elektroniki, a tym bardziej robotyki powinien się tam pojawić. Ja będę na pewno a Wy?

Karol Wojsław

Karol Wojsław - założyciel i redaktor Mechatrobot.pl. Interesuje sie elektroniką oraz informatyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.