Sobota z Robotami, czyli dlaczego warto iść na Robomaticon (Powered by TP-LINK)?

W dobie nałogowego spędzania czasu przed komputerem warto zobaczyć jak wygląda świat poza Internetem. Ciężko wyobrazić sobie na to lepszą okazję, niż nadchodzący Robomaticon (Powered by TP-LINK).

5 marca 2016 będzie dniem, który na długo zapadnie w pamięć miłośników robotyki. Właśnie wtedy odbywają się zawody, o których piszę. Ujmując sprawę najprościej jak się da, warszawski Robomaticon to turniej robotów mobilnych, które rywalizują ze sobą w 14 konkurencjach. Obecna – szósta – edycja Turnieju to prawdziwe Robotyczne Igrzyska, które warto obejrzeć chociaż częściowo. Całą listę konkurencji i inne ważne informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.robomaticon.pl

Wśród licznych konkurencji znajdują się wszelkie odmiany Sumo, Line Followery i nawet ciekawostki typu BallDropping – konkurencję, która będzie gościć po raz pierwszy w Europie.

Doświadczonych czytelników bloga na pewno zainteresuje fakt, że zapisy dla Twórców trwają nadal, aż do 1 marca, także spokojnie można zgłaszać swoje roboty i prezentować te konstrukcje na zawodach w Warszawie.

fot.: Paweł Szaławiński / klubfocus.pl
fot.: Paweł Szaławiński / klubfocus.pl

Jednak Robomaticon to nie tylko rozrywka dla doświadczonych Robotyków. Organizatorzy – studenci Politechniki Warszawskiej dbają o to, by wydarzenie promowało technikę wśród szerokiego grona odbiorców – stąd też bliska współpraca z Centrum Nauki Kopernik i stanowiska dla dzieci. Wśród licznych atrakcji będą drukarki 3d i robotyczne ubrania.

A co z „dorosłymi dziećmi”? Rzecz, która zainteresuje studentów uczelni technicznych, to mini targi firm z branży automatyki i robotyki. Uczniowie, którzy cały czas wahają się nad swoją przyszłością mają natomiast szansę spytać kolegów – studentów, o ich zdanie na temat studiów na Politechnice i studiów w ogóle.

Jeśli do tego dodamy jeszcze liczby: prawie 200 robotów i 4000 ludzi podczas zeszłorocznej edycji, 14 konkurencji i olbrzymią motywację organizatorów, to wyniku możemy uzyskać jedynie fantastycznie zapowiadające się wydarzenie, które przyciągnie rzesze ludzi. Wszystko to odbędzie się 5 marca 2016 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Plac Politechniki 1 00-661 Warszawa. Wydarzenie na facebooku jest dostępne pod tym adresem: link

A co jeśli ktoś nie jest z Warszawy i nie może przyjechać wtedy do Stolicy? Telewizja Studencka TVPW będzie przygotowywać relację live, która będzie dostępna na żywo w Internecie. Informacje na ten temat będą zamieszczone na stronie Robomaticonu już wkrótce.


Zachęcam raz jeszcze bardzo gorąco, żeby wykorzystać tę okazję do zobaczenia robotyki w praktyce. Ten sobotni dzień może stać się dla wielu wspaniałą inspiracją do tworzenia własnych konstrukcji i rozpoczęcia przygody z techniką w ogólności.

Myślę, że każdy pasjonat elektroniki, a tym bardziej robotyki powinien się tam pojawić. Ja będę na pewno a Wy?

Karol Wojsław

Karol Wojsław -- licealista, założyciel i redaktor Mechatrobot.pl. Interesuje się robotyką i elektroniką oraz informatyką. Z racji swojego wieku nie ma ogromnej wiedzy, ale wytrwale dąży do tego, aby artykuły, które publikuje były coraz lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *