Co to jest Raspberry Pi i gdzie go kupić?

Jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy mikrokomputer Raspberry Pi jest z nami i rozwija się od roku 2012. Ta niezwykła maszyna doczekała się już wielu wersji i konfiguracji, możemy zainstalować na niej każdy dobry system operacyjny – szybko odkryjemy i docenimy Raspberry Pi jako komputer wyjątkowo zaawansowany, z pewnością konkurencyjny pod każdym względem z każdą inną ofertą na rynku.

Czym jest sprzęt Raspberry Pi?

Podstawowe informacje są takie: Raspberry Pi to urządzenie w pełni profesjonalne, hardware pozwalający korzystać z technologii informatycznych w całej ich rozciągłości, komputer, z którym możemy zrobić praktycznie wszystko, co tylko technicznie możliwe – a jednocześnie Raspberry Pi – szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę siłę i możliwości – wręcz poraża swoją niską ceną! Mówimy o eksperckiej i wydajnej platformie komputerowej, która zastępuje wiele innych urządzeń i usług, i która kosztuje mniej niż średniej klasy smartfon.

Nettop dla profesjonalistów – Raspberry Pi

Tak, po Raspberry Pi sięgają głównie profesjonaliści. “Internet of Things” – to innowacyjne i żywe nadal wśród prawdziwych twórców sieci hasło – wraz z Raspberry Pi zyskuje swoje ukonkretnienie. Urządzenie jest wyjątkowo małych rozmiarów, jego funkcjonalność odpowiada zwykłym komputerom a w wielu zastosowaniach przewyższa standard. Najnowsze modele to także wspaniały design i absolutna płynność działania. Wersja Raspberry Pi 3 jest już skonstruowana z podzespołów o bardzo dużej wydajności i skompilowanych w całość tak, aby poszczególne parametry elementów składowych tworzyły zgodną całość. Sprzęt jest sprzedawany często bez obudowy (widzimy płytę główną wraz z zamontowanymi podzespołami), ale ten hardware możemy zamontować prawie wszędzie i wybrać dowolną obudowę. Najnowsze modele zostały “wszczepione” do modułu klawiatury, zminiaturyzowane.

Kupujemy Raspberry Pi – porady

Jeżeli tylko chcemy, możemy uruchomić na Raspberry Pi znane systemy operacyjne, możemy też korzystać z systemu dedykowanego lub nawet “odpalić” coś tak szalonego jak George 3 – system, który niegdyś wymagał dużego pomieszczenia pełnego komputerów. Pierwszą poradą dla kupujących jest zdecydowanie się na typ Modelu A, B lub B+ – to muszą wiedzieć zwykli użytkownicy, ponieważ profesjonaliści (np. programiści) znają Raspberry Pi. Nie trzeba kończyć studiów informatycznych, aby wykorzystać potencjał tego komputera, ale to niezwykłe urządzenie jest przeznaczone dla osób, które choć trochę bardziej interesują się informatyką i internetem.

Karol Wojsław

Karol Wojsław - założyciel i redaktor Mechatrobot.pl. Interesuje sie elektroniką oraz informatyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.