Zadbaj o swój elektroniczny sprzęt

Odkurzanie komputera nie powinno ograniczać się tylko do usuwania zbędnych plików z naszych pulpitów. Rzadko człowiek zdaje sobie sprawę jak ważna jest czystość naszego sprzętu. Wszędobylski kurz jest wielkim wrogiem komputerów.

  Odkładając się na poszczególnych elementach w naszej jednostce zmniejsza ich chłodzenie, co może skończyć się przegrzaniem i trwałym uszkodzeniem danej części. Podczas uruchomienia zgromadzony kurz nagrzewa się i suszy. Podczas tego procesu powstają ładunki elektrostatyczne, zabójcze dla wszystkich podzespołów oraz mikroprocesorów.

Jeżeli nie chcemy dla naszego peceta tak smutnego losu możemy porządnie go odkurzyć. Świetnym sposobem na ułatwienie sobie tego procesu jest użycie opalarki. Oczywiście wykorzystujemy tutaj jej funkcję nadmuchu zimnym powietrzem. Gwarantuje dotarcie w trudne miejsca i prace na małej przestrzeni.

Mały obwód urządzenia zapewnia precyzyjną prace. Dobrze zapewniona cyrkulacja powietrza ma znaczący wpływ na prace naszego komputera.

-Wygląd zewnętrzny opalarki [klik]:

Link do produktów

Karol Wojsław

Karol Wojsław -- licealista, założyciel i redaktor Mechatrobot.pl. Interesuje się robotyką i elektroniką oraz informatyką. Z racji swojego wieku nie ma ogromnej wiedzy, ale wytrwale dąży do tego, aby artykuły, które publikuje były coraz lepsze.